Najlepsze aplikacje i gry edukacyjne do nauki języka angielskiego dla dzieci

Czas wakacji to moment, w którym dzieci mogą zapomnieć o obowiązkach szkolnych. Warto jednak zadbać o to, aby nie zapomniały o szlifowaniu języka obcego. Mogą w tym pomóc aplikacje do nauki angielskiego. Wybraliśmy dla Was kilka ciekawych propozycji.

Dlaczego warto korzystać z aplikacji i gier do nauki języka angielskiego dla dzieci?

Nadszedł wolny czas, podczas którego większość dzieci ma dłuższą przerwę od regularnych zajęć z angielskiego. Jednak nauka języka ma to do siebie, że należy stale go szlifować. W przeciwnym razie słówka szybko umykają z pamięci. Warto więc zadbać o to, aby nasze dzieci miały kontakt z językiem także podczas wakacji. Jednym z takich sposobów jest korzystanie z aplikacji i gier do nauki języka angielskiego.


Jak zaplanować naukę języka angielskiego z aplikacjami?

Rodzicowi może nasunąć się pytanie, czy podczas wakacji dzieci nie powinny grać w piłkę i jeździć na rowerze, zamiast siedzieć z telefonem lub tabletem. Jednak w czasie wolnych dni można (a wręcz warto) te dwie rzeczy pogodzić.

Warto jednak wcześniej zaplanować czas na korzystanie z urządzeń elektronicznych. Ponadto można wykorzystywać naturalne momenty, podczas których dziecko nie może wyjść na zewnątrz. Np. w czasie podróży autem/pociągiem malec może uczyć się przez zabawę, wykorzystując przy tym aplikacje do nauki języka angielskiego.

Aplikacje mobilne do nauki języka angielskiego

Poniżej prezentujemy popularne i (naszym zdaniem) ciekawe platformy do nauki języka angielskiego.

Duolingo

To aplikacja do nauki angielskiego, która jest jedną z najpopularniejszych zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Kurs języka składa się z kilkudziesięciu lekcji oraz testów na różnych poziomach zaawansowania. Za lekcje i testy otrzymuje się punkty, dzięki którym można przejść na kolejny poziom. Duolingo, to nauka angielskiego za darmo, w ciekawej formie niezależnie od wieku użytkownika. Można oczywiście wykupić wersję premium, która oferuje nielimitowany dostęp do lekcji oraz brak reklam. Aplikacja jest dostępna zarówno za Android, jak i IOS.

Buddy

Darmowa aplikacja, która oferuje lekcje w formie zabawy dla dzieci już od 3 roku życia. Jest to bardzo dobra aplikacja do nauki słówek. Znajdziemy w niej 14 tematów, zawierających ponad 1000 słówek z katalogu podstawowego słownictwa w języku angielskim. W ramach podsumowania kolejnych bloków tematycznych, w aplikacji możemy znaleźć filmiki w języku angielskim. Cały kurs został opracowany przez native speakerów. Dzięki temu możemy mieć pewność co do prawidłowych i bliskich rzeczywistości nagrań audio, które pomogą oswajać dzieci z językiem obcym. Aplikacja dostępna na Android oraz IOS.

 Monkey Junior

Aplikacja do nauki języka angielskiego, która nie ma dolnej granicy wieku. Nadaje się nawet dla najmłodszych dzieci. Poświęcając od 4 do 12 minut dziennie, można nauczyć się w ciągu roku nawet 1000 słów i wyrażeń w języku angielskim. Aplikacja pomaga w opanowaniu czytania, pisania oraz rozumienia słów, dzięki filmikom oraz nagraniom audio. Ogromną zaletą aplikacji  są także interaktywne gry do nauki angielskiego. Treści w aplikacji podzielone są na 56 tematów. Monkey Junior to jedna z najlepiej ocenianych aplikacji do nauki języka angielskiego dla dzieci na całym świecie. Aplikacja jest darmowa, dostępna na Android i IOS.

Lingokids 

Darmowa aplikacja dla dzieci, która pomaga poznawać język angielski przy jednoczesnym poznawaniu świata. Autorzy aplikacji potraktowali naukę języka jako naturalny proces w zaspokajaniu dziecięcej ciekawości z zakresu historii, matematyki i innych przedmiotów. Aplikacja uczy także rysować, tańczyć, medytować czy tworzyć własną muzykę.

 

Lingokids zawiera gry do nauki języka angielskiego, filmiki, quizy, piosenki. Jest dostępna dla bardzo małych dzieci, ale także tych starszych, ponieważ podzielona jest na różne poziomy zaawansowania. Nauka zaczyna się od poznawania liter, a przechodzi do bardziej skomplikowanych tematów. W aplikacji jest także dodatkowy panel dla rodzica, który może śledzić postępy swojego dziecka. Aplikacja dostępna na Android i IOS.


EduKitty

Kolejna aplikacja do nauki języka angielskiego za darmo. Charakteryzuje się dużą różnorodnością materiałów w szczególności do nauki alfabetu oraz podstawowych słówek. Co więcej, jest to aplikacja do fiszek dla najmłodszych. Dzięki zabawnym animacjom i grom edukacyjnym przyswajanie języka staje się dużo prostsze. Za każde osiągnięcie dziecko otrzymuje wirtualną nagrodę, a w całym procesie towarzyszy kot 3D, który w każdej chwili może dać dodatkowe podpowiedzi. Aplikacja sprawdzi się u dzieci w wieku lat 2-7. Aplikacja dostępna na Android i IOS.

SuperMemo Young Learners

Kolejna aplikacja do nauki języka angielskiego dla dzieci, ale będąca tym razem płatną propozycją. Kursy w aplikacji przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat i mogą stanowić uzupełnienie wiedzy zdobywanej w szkole. Aplikacja zawiera w sobie kursy na 3 poziomach zaawansowania, które przygotowują do egzaminu YLE (Young Learners English Tests) również na trzech poziomach. Aplikacja dostępna na Android oraz IOS.


Aplikacja dla uczniów Fabryki Języka

Fabryka Języka również oferuje wirtualną przestrzeń, która wspiera naukę języka angielskiego, także podczas wakacyjnej przerwy. Nasi kursanci znajdą tam wszystkie materiały edukacyjne, z którymi zetknęli się dotychczas podczas kursu – a zatem gry, zabawy, opowiadania oraz piosenki. Uczniowie mogą więc powtarzać angielskie słówka i wyrażenia w dogodnym dla siebie czasie. Aplikacja jest oczywiście dostępna bez dodatkowych opłat.

Podsumowanie

Aplikacje są bardzo dobrym uzupełnieniem nauki angielskiego przez cały rok. Nie zastąpi jednak kontaktu z nauczycielem, który może na bieżąco odpowiadać na pytania i wątpliwości, korygować błędy czy zachęcać do rozmowy w języku angielskim. Dlatego zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą edukacyjną Fabryki Języka i zapisania dziecka na zajęcia w nowym roku szkolnym 2023/2024. Zapisy otwarte!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt

Masz pytania odnośnie naszej oferty lub chciałbyś/aś się z nami skontaktować? Wypełnij poniższy formularz!

    Lokalizacje:
    • Ozorków, ul. Piłsudskiego 5
    • Zgierz, ul. Łódzka 4/6
    • Łódź, ul. Bema 61