Najlepsze i mądre bajki dla dzieci do nauki języka angielskiego

Bajki dla najmłodszych to często temat budzący emocje. Część rodziców nie chce, aby ich pociechy spędzały czas przed ekranem. Warto jednak pamiętać, że część bajek może okazać się wartościowa. Szczególnie te, które pomogą w nauce języka angielskiego!

Mądre bajki dla dzieci do oglądania w wolnym czasie to takie, które niosą za sobą walory edukacyjne. Nasze pociechy będą nimi jeszcze bardziej zainteresowane, jeżeli będą zgodne z ich zainteresowaniami. Jest to wówczas doskonała metoda nauki! Bajki dla dzieci po angielsku pomogą im osłuchać się z językiem oraz nauczyć się nowych słówek. Dzięki temu fajne bajki i ulubieni bohaterowie będą doskonałym wsparciem w rozwijaniu umiejętności językowych.

Jak oglądać bajki po angielsku?

Przede wszystkim w nauce ważna jest systematyczność. Bajki dla dzieci po angielsku warto oglądać np. w określone dni.

Proponujemy dwa sposoby, które możecie przetestować, oglądając edukacyjne bajki.

  1. Po angielsku – jest to doskonała opcja, aby oglądać bajki dla najmłodszych. Warto wykorzystać etap, w którym dzieci skupiają się przede wszystkim na obrazie, dzięki czemu dźwięki będą pewnym tłem. Tym samym maluchy będą nieświadomie oswajać się z angielskimi dźwiękami.
  2. Po polsku, a następnie po angielsku – bajki dla dzieci po angielsku można wprowadzić wówczas, kiedy znamy już bohaterów oraz fabułę. Dzięki temu łatwiej będzie przyswoić słownictwo, które się pojawia w wersji językowej. Jest to dobre rozwiązanie dla dzieci w wieku szkolnym.

Czy wyświetlać napisy podczas oglądania bajek?

Podczas oglądania bajki po angielsku możemy, ale nie musimy wyświetlać napisy. Jeżeli jednak się na to zdecydujemy, wybierajmy wersję angielską, która pozwoli oswoić się ze słowem pisanym.

Rodzice mogą mieć mylne wrażenie, że włączając bajkę po angielsku pomogą dziecku w nauce i jej zrozumieniu, dołączając polskie napisy. Niestety wówczas mózg koncentruje się na słowie pisanym. Przez to bajki po angielsku stracą swoje walory edukacyjne.

Jakie kreskówki wybrać do nauki angielskiego?

Dużym plusem nauki angielskiego poprzez oglądanie bajek jest to, że ciekawe i mądre bajki są szeroko dostępne np. na YouTube lub Netflixie. Poniżej podajemy kilka przykładów. Warto dodać, że zaproponowane przez nas bajki będą atrakcyjne zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców w różnym wieku.

Bajki dla najmłodszych

Na samym początku polecamy kanał na YouTube @LittleBabyBum, na którym znajdziecie dużo propozycji na początek przygody z językiem. Są to proste wierszyki, rymowanki i piosenki, które cechują się powtarzalnością oraz prostotą słownictwa.

Bajki dla 2-3 latka

Peppa The Pig – bardzo dobra propozycja na początek przygody z językiem, ze względu na wyrażenia związane z życiem codziennym, wielokrotnie powtarzane, często także literowane. Bajka o śwince to także dobra propozycja bajki dla najmłodszych, ponieważ oprócz fabularnych odcinków, istnieje także kanał na YouTube z rymowankami dla maluchów.

Max and Ruby – bardzo dużą zaletą tej bajki są podstawowe i powoli wypowiadane dialogi, które często są mówione wielokrotnie, co pomaga w ich utrwaleniu. W trakcie oglądania tej bajki po angielsku warto powtarzać je razem z dziećmi.

Bajki dla 4-6 latka

Sesame Street – doskonała propozycja bajki dla dzieci po angielsku. To prawdziwa klasyka wśród bajek. Bohaterowie bardzo szybko pozwalają się polubić, a fabuła jest prosta do śledzenia. Odcinki skoncentrowane są na konkretnym temacie, co zdecydowanie ułatwi naukę!

Martha Speaks – bohaterem bajki jest pies, który zjadł zupę z alfabetem. Każdy odcinek skupia się na nowych słowach, które są wielokrotnie powtarzane, co ułatwia ich zapamiętywanie i nauka po angielsku jest efektywniejsza.

Bajki dla 7-latka

Peter Rabbit – propozycja dla dzieci w wieku szkolnym. To serial o króliku Piotrusiu, który nie umie usiedzieć w miejscu i lubi wpadać w kłopoty. To przykład bajki dla dzieci w wieku 7-10 lat, ponieważ fabuła jest już nieco bardziej skomplikowana, a odcinki dłuższe.

Jak wykorzystać czas po zakończeniu oglądania bajki?

Wartościowe bajki dla dzieci to takie, do których możemy wracać nie tylko w trakcie ich oglądania. Jeżeli naszemu dziecku spodobała się historia i polubił bohaterów, warto do nich wracać w codziennych rozmowach. Możemy wówczas wykorzystywać słówka lub cytaty, które zapamiętamy z oglądania bajki. Oczywiście w języku angielskim!

Możemy także bawić się z dziećmi w odgrywanie ról. Zaproponujmy, że najlepsze bajki, które obejrzymy w tym tygodniu, zaprezentujemy w formie teatrzyku dla rodziny, tym samym powtarzając poznane słówka i dialogi w języku angielskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt

Masz pytania odnośnie naszej oferty lub chciałbyś/aś się z nami skontaktować? Wypełnij poniższy formularz!

    Lokalizacje:
    • Ozorków, ul. Piłsudskiego 5
    • Zgierz, ul. Łódzka 4/6
    • Łódź, ul. Bema 61