Książki do nauki języka angielskiego dla dzieci

Czytanie dzieciom książek jest popularną metodą edukacyjną. Za ich pomocą można w interesujący sposób przekazywać wiedzę o świecie. To także dobry sposób na oswajanie dzieci z językiem obcym. Jakie książki do nauki angielskiego warto wybrać?

Książki dla dzieci są doskonałym narzędziem wspierającym rozwój młodego człowieka. Już od najmłodszych lat pozwalają stymulować rozwój mózgu oraz umiejętność wymowy. Czytanie wpływa także na rozbudzanie wyobraźni. Z tych powodów warto od samego początku wybierać polskie pozycje książkowe, ale także czytać po angielsku, co ułatwi utrwalanie języka obcego na kolejnych etapach rozwoju. 

Książki dla najmłodszych

Naszą propozycją dla małych czytelników jest seria książek „Franek, Frania i Felix” Wydawnictwa Widnokrąg, której autorkami są Dorota Lipińska, Monika Ufel i Joanna Bartosik.

Są to wyjątkowe pozycje, ponieważ tekst przygotowany jest w języku polskim oraz angielskim. Książki zawierają proste rysunki, ale także wyrazy dźwiękonaśladowcze czy opisy poszczególnych czynności. Sprzyja to rozwojowi mowy oraz wspomaga zapamiętywanie nowych słów. Warto także dodać, że te książki dla dzieci zawierają nie tylko pojedyncze wyrażenia, ale pełne sformułowania, zarówno po polsku, jak i po angielsku. 

Kolejna książka po angielsku dla dzieci, którą warto polecić, jest „Where is my panda? I Wonder…” autorstwa Pauliny Tarachowicz. 

ksiazka_where_is_my_panda_i_wonder_1

Bohaterem książki jest miś panda, który chowa się za częściami ciała dziecka. Poszukiwanie misia sprzyja nauce języka poprzez ruch i zabawę. Książka zawiera także rymowanki. Jeśli szukasz książki do nauki angielskiego dla dwulatka, to “Where is my panda” jest świetnym wyborem. Jednak będzie ona odpowiednia także dla starszych dzieci, które podejmują pierwsze próby samodzielnego czytania.

Poznawanie świata i nauka angielskiego w jednym

Nieco starszym dzieciom warto zaproponować książki wydawnictwa Usborne, z serii „Look inside…” i „Peep inside…”, na przykład „Peep inside Space” (autor: Anna Milbourne) lub „Look inside Space” (autor: Rob Lloyd Jones). Są to pozycje, które w łatwy sposób pozwalają zainteresować dzieci konkretną tematyką, na przykład kosmosu, poprzez możliwość otwierania okienek i zaglądania do wnętrza poszczególnych miejsc. Szczegółowe obrazki oraz mnogość informacji pomagają w utrzymaniu koncentracji oraz zainteresowania. 

Książki wydane są w twardej oprawie oraz zawierają tekturowe elementy, dzięki czemu są odporne na zniszczenia i można wielokrotnie do nich wracać. 

Tematyka książek jest bardzo różnorodna, dzięki czemu łatwo będzie znaleźć pozycję odpowiadającą zainteresowaniom najmłodszych. 

Książeczki są idealne dla trzy- i czterolatków. Nieco starszym dzieciom również powinny przypaść do gustu.

Dla młodych fanów technologii 

Bardzo dobrym oraz efektywnym rozwiązaniem jest proponowanie starszym dzieciom książek, które występują zarówno w języku polskim, jak i języku angielskim. 

Przykładem takiej pozycji dla młodych fanów technologii jest „Skrętka na tropie technologii” autorstwa Pawła Skiby. Polska wersja została przetłumaczona oraz zredagowana przez profesjonalne biuro tłumaczeń i można ją znaleźć pod angielskim tytułem Wirene on the trail of technology”. 

Książka jest opowieścią, w której Skrętka poszukuje swojego miejsca w świecie technologii. Jest to odpowiedź na wiele pytań o działanie poszczególnych urządzeń, które mogą zadawać z natury ciekawe świata dzieci. Opowieść prowadzona jest przy pomocy prostych i zabawnych dialogów, które poznane w języku polskim będą łatwe do przyswojenia w języku angielskim. 

Idealna książeczka do nauki angielskiego dla sześciolatka oraz dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Książki dla szkolnych odkrywców 

Dzieci w wieku 7-12 lat zazwyczaj uczęszczają już na lekcje języka angielskiego w szkole. Posiadając dobre podstawy do nauki języka, które zdobyły dzięki poznawaniu książek dla dzieci po angielsku, łatwiej jest im przyswoić materiał z lekcji. Dobrym uzupełnieniem i kolejnym krokiem mogą być książki wydawnictwa Usborne, na przykład seria książek „100 things to know about…”.

Książki te zawierają wiele ciekawostek, opatrzonych czytelnymi, humorystycznymi rysunkami. Na końcu każdej z nich umieszczono słowniczek, który pomaga zrozumieć przekazywaną w książce treść. 

Nauka przez czytanie 

Maluchy uczą się języka w sposób naturalny. Dlatego wprowadzenie książek do nauki języka angielskiego dla dzieci jest przyjemnym, ale i skutecznym sposobem do przemycania nowych słówek i wyrażeń. 

Powyższe propozycje to tylko część książek dostępnych na rynku. Warto szukać takich, które będą zgodne z zainteresowaniami Twojego dziecka. To bowiem jemu lektura ma nieść przyjemność, a nauka jest tu tylko (i aż!) pożądanym “efektem ubocznym”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt

Masz pytania odnośnie naszej oferty lub chciałbyś/aś się z nami skontaktować? Wypełnij poniższy formularz!

    Lokalizacje:
    • Ozorków, ul. Piłsudskiego 5
    • Zgierz, ul. Łódzka 4/6
    • Łódź, ul. Bema 61