Jak wybrać dobrą szkołę językową dla swojego dziecka? 6 punktów, które pomogą Ci zdefiniować odpowiednią placówkę.

Obecnie rynek zajęć pozalekcyjnych oraz kursów językowych dla dzieci rozkwita. Rodzice, chcąc zapewnić dziecku lepszą przyszłość coraz wcześniej decydują się na zapisanie dziecka do szkoły językowej. Wiele osób, sprawdzając ofertę szkół językowych koncentruje się na cenie i zazwyczaj to właśnie ona jest czynnikiem decydującym o rozpoczęciu kursu w danym miejscu. Jednak, jak to zwykle bywa w przypadku cen, mają one bardzo duży wpływ na jakość świadczonych usług. Jak zatem wybrać najlepszą szkołę językową dla swojego dziecka?

W tym artykule przygotowaliśmy dla Ciebie 6 punktów, które są must have’em każdej szkoły językowej, do jakościowej nauki Twojego dziecka. Tym samym postaramy się przybliżyć co konkretnie wpływa na cenę kursów językowych, podpowiemy także, na co zwracać uwagę, żeby dowiedzieć się czegoś więcej o szkole i oferowanych kursach, a co za tym idzie — dokonać trafnego wyboru.

 

 1. Przede wszystkim kurs językowy dla dziecka to inwestycja na lata, w związku z tym na każdym etapie powinniśmy mieć gwarancję dobrze wydanych pieniędzy. Dlatego bardzo istotne jest to, czy dana szkoła posiada plan na edukację dziecka i czy ma opracowaną ścieżkę rozwoju językowego swoich uczniów. Zapisując dziecko na kurs powinniśmy mieć świadomość tego, jakie umiejętności opanuje po ukończeniu danego programu oraz czy po jego zakończeniu będzie mogło przystąpić do międzynarodowego egzaminu językowego na konkretnym poziomie.

 

 1. Kolejną ważną kwestią jest to czy szkoła posiada spójną ofertę i czy jest w szkole osoba, która czuwa nad przebiegiem poszczególnych kursów oraz nad jakością i standardem nauczania. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że kursy są dobrze przygotowane i nie ma w nich miejsca na przypadek. Jeżeli nie ma w szkole nadzoru nad kursami i każdy lektor realizuje materiał tylko i wyłącznie według swoich zasad — w pewnym momencie pojawi się bałagan. W kolejnym roku szkolnym, w przypadku zmiany lektora, nie będziemy mieć pewności, że dziecko kontynuując naukę w danej szkole zacznie dokładnie od tego etapu, na którym zakończyło naukę w poprzednim roku szkolnym.

 

 1. Dobra szkoła to taka, która dba o relację nie tylko z uczniem, ale również z rodzicem. Bardzo ważne jest to czy szkoła udziela rodzicom bieżącej informacji dotyczącej postępów dziecka. Dzięki temu rodzice wiedzą jaki materiał jest realizowany na poszczególnych etapach kursu oraz jak radzi sobie ich dziecko.

 

 1. Pamiętajmy również o tym, że nauczanie to nie tylko przekazywanie wiedzy, ale również przekazywanie pozytywnego nastawienia do przedmiotu, którego uczymy i to drugie jest znacznie trudniejsze. Dobry lektor potrafi zarazić swoją pasją do języka i sprawić, że będziemy uczęszczali na zajęcia z największą ochotą. Dlatego niezmiernie ważne jest czy szkoła odpowiednio dobiera lektorów oraz, czy dba o ich stały rozwój poprzez systematyczne szkolenia. Do przeprowadzenia przeciętnej lekcji wystarczy podręcznik i osoba, która zna język, ale do przeprowadzenia inspirującej lekcji, po której wyjdziemy pełni ochoty do dalszej pracy i nauki, potrzeba znacznie więcej. Z tego względu nauczyciele powinni stale doskonalić swój warsztat, a dobra szkoła językowa powinna im to zapewnić.

 

 1. Kolejną kwestią jest to czy w szkole działa profesjonalna obsługa klienta. Korzystając z prywatnych usług edukacyjnych powinniśmy mieć pewność, że na każdym etapie kursu możemy liczyć na rzetelne informacje oraz wsparcie w przypadku wszelkich wątpliwości.

 

 1. Przy wyborze szkoły powinniśmy sobie również zadać pytanie Czy dana szkoła jest miłym, przyjaznym miejscem do nauki? Czy chcę, aby moje dziecko zostało tutaj na lata i rozwijało swój językowy potencjał? Jeżeli od wejścia czujemy, że szkołę tworzy zespół pasjonatów, którzy są dla nas i dla naszego dziecka wsparciem to znaczy, że jesteśmy we właściwym miejscu. Warto to sprawdzić osobiście i udać się do okolicznych szkół, w celu skorzystania z lekcji pokazowych lub dni otwartych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt

Masz pytania odnośnie naszej oferty lub chciałbyś/aś się z nami skontaktować? Wypełnij poniższy formularz!

  Lokalizacje:
  • Ozorków, ul. Piłsudskiego 5
  • Zgierz, ul. Łódzka 4/6
  • Łódź, ul. Bema 61